Am rezolvat problema herniei de disc dupa 6 ani de dureri cumplie

Hernie de disc

Postata de mihaela cluj cu 11 ani in urma.

Dupa 6 ani de dureri ingrozitoare,.......investigatii medicale cu carul.....am rezolvat problema intr-un mod neconventional. Am trecut de la " d-soara nu aveti nimic la coloana sau este din cauza statului pe scaun.....tampenii de genul asta , etc " la parearea unui medic neconventional care a studiat manualterapia in America. Tipul se numeste Varga si este celebru aici la Cluj ......
Ce face acest om? ANALIZEAZA CU ATENTIE COLOANA SI SIMTE PRIN PALPARE VERTEBRELE CARE STAU IN POZITIE INCORECTA, DUPA CARE ITI ASEAZA VERTEBRELE LA LOCUL LOR
Va povestesc cum a decurs intalnirea cu acest om......am ajuns la el prin programare cu dosarul de analize in brate bineinteles. Spre surprinderea mea, nici nu s-a uitat la analize ...aspect pe care l-am inteles 10 minute mai tarziu si mi-a parut rau ca l-am subestimat. Mi-a verificat coloana si mi-a spus ca este dizlocata in 4 puncte inclusiv zona sacro-iliaca. Mi- a facut manevrele de asezare a vertebrelor la locul lor si m-a trimis sa stau in pat 18 zile pt fixarea coloanei in pozitia corecta. Nu a fost usor, nu ridici numic, nu faci miscari bruste, etc FARA EFORT O VREME PT FIXAREA COLOANEI IN POZITIA CORECTA. Nu ma mai doare spatele, acest om m-a salvat de interventie chirurgicala...sa ii dea Dumnezeu sanatate sa faca bine si alti oameni.!!!! Vi-l recomand din suflet!!!!!
Va dau nr. tel pt programare > 0264- 430175, Str Caisului, Cluj-Napoca

Raspunsuri (5)

Rata Ion

acum 11 ani

Buna ziua! am o intrebare cu ce v-a asezat vertebrele la locul lor? De cite ori ati fost la acest domn?Pursisimplu eu sunt foarte tinar am 16 ani!

Marius

acum 8 ani

as vrea si eu sa stiu daca D,varga mai este si unde se fac programarii

Utilizator11532759730

acum 5 ani

Puteti sa imi dati un contact?
Eu am arsuri in continuare.

Carmen Maria

acum 4 ani

Ati dat de dansul? Ce probleme aveti cu coloana vertebrala?

Utilizator11575974029

acum 4 ani

Buns ziua, as vrea sa aflu numele al dlui doctor via dog din suflet! Am aceiasi problema Dr aproape 4 luni so toata lumea zice can nu am nimic! Mi au schimbat medicatia de nenumarate ori de am ajuns sa iau Neurontin care contin morfina! Va rog , cine ma poate ajuta, orice informatie va fi de ajutor!
Multumesc anticipat!
Liana.