umflatura dureroasa la anus

Hemoroizi

Postata de cu 9 ani in urma.

Buna seara!am 20 de ani si ma confrunt cu o problema..am observat niste umflaturi care apareau dupa ce ieseam cu scaunul dar dispareau dupa o ora. Nu au fost prezente sangerari, sau intarituri sau ceva de genul asta. Deci numai niste umflaturi moi iar in timp ce era umflat... erau si mici mancarimi dar nu intotdeauna.Este ceva grav?Am inteles ca ar fi vorba de hemoroizi dar nu sunt sigura.Multumesc!

Raspunsuri (1)

victoras

acum 9 ani

Da. e vorba despre hemoroizi.Ai grija sa nu te constipi iar daca ai dischinezie biliara foloseste,cu toata increderea ceaiuri(rostopasca,papadie, cicoare,coada soricelului etc)si consuma multe fibre din fructe si legume.Cit despre mincarimi nu sunt altceva decit faptul ca hemoroizii se vindeca.Bucura-te ca nu singereaza !!Daca sunt durerosi foloseste PROCTOGLYVENOL supozitoare cu toata sinceritatea iti spun.Daca vrei sa imi scrii sau sa ma mai intrebi cite ceva trim. adresa e-mail pe 0766-747-284