Test beta hcg

Ginecologie

Postata de MembruMobileApp1476783185 cu 6 ani in urma.

Buna ziua am o întreabă-te acum o sapatama am mers la un laborator si am facut o analiza la sânge din care a rezultat valorea de 31, 33 ml si astăzi l-am repetat din nou si rezultatul a fost de 60,92 vreau sa stiu daca sarcina a evoluat sau daca este momentul sa merg la un control ?

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1500005299

acum 6 ani

Conform medicilor, Beta HCG se dublează in 48-72 de ore in cazul unei sarcini Ok, însă se pare ca nici acest lucru nu este suficient pentru a sti ca sarcina ta este in regula, îți spun din proprie experiența pentru ca in cazul meu beta Hcg se dubla 'la virgula' și cu toate acestea s-a descoperit ca sarcina mea era extrauterina.
Văd ca mesajul tău este de acum trei săptămâni. Sper ca intre timp ai ajuns la medic și ai descoperit ce se intampla. Multă sănătate. :)