Posibilitate sarcina?

Ginecologie

Postata de MembruMobileApp150330210428406 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Pe data de 13 august am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu si s-a rupt prezervativul insa ne am dat seama instant si ne-am oprit. Inainte sa se rupa nu parea sa fie lichid pre-ejaculator in prezervativ iar dupa rupere penisul nu a mai ramas nici 2 secunde in vaginul meu. Am urinat imediat si am facut un dus. In iulie am avut menstruatia pe 2 si pe 25, de obicei menstruatia imi vine la 25 de zile. Este posibil sa fiu insarcinata? Imi este foarte frica sa iau pastila de a doua zi deoarece am citit reactii adverse . Va rog, am nevoie de un sfat urgent.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes://sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006