Unghii sanatoase

Frumusete si intretinere

Postata de cu 15 ani in urma.

Buna,

Stie careva un remediu pentru unghiile care se rup foarte usor si se exfoliaza?

Multumesc pentru orice sfat!

Raspunsuri (4)

andrei178

acum 15 ani

Traditional se spune ca zeama de lamaie albeste si intareste unghiile. Dar sunt si alte tratamente mai complexe, poti intreba la farmacii sau plafare (daca nu medic), dar nu manichiuriste sau ceva de genul asta:))!

andrei178

acum 15 ani

Acum am vazut cine intreaba, deci completarea cu manichiuristele chiar nu era necesara in cazul tau:))! Te resalut cu bucurie, Omnia! Sanatate si Numai bine!!!

Dan148115871

acum 15 ani

si eu ma confrunt cu aceeasi problema de ani de zile cu toate ca am luat si revalid.Am gasit o metoda foarte buna: nu imi las uncghiile foarte lungi si imi fac manichiura frantuzeasca.Aceasta manichiura iti intareste unghiile.

Claudiu86

acum 15 ani

Buna.Sunt Cristina si un remediu pentru unghii,par,epiderma,etc ar putea fi schimbarea stilului de viata si alimentatia.S-ar mai putea administra produse naturiste pentru detoxifiere si produse pentru preventie si intretinere.