probleme dermato, dar ce teste trebuie facute?

Frumusete si intretinere

Postata de mihai304118010 cu 15 ani in urma.

Buna ziua

Am de ani buni probleme cu pielea (acnee moderata si par foarte rar, mai nou si niste pete rosiatice pe pielea capului). Am facut cel putin 5 incercari de a traa la modul serios aceste probleme, la dermatolog.De fiecare data dermatologul SE UITA la mine si imi punea un diagnostic! Toata lumea spune "nu te trata dupa ureche, de pe forumuri, du-te sa-ti faci ANALIZE.Am fost de 5 ori, nici macar o analiza in toti anii astia!! Nici macar de bun simt, sa vada la ce antibitoc raspund inainte de a ma indopa cu ele..Va rog sa imi spuneti, intr-o lume ideala, CE ANALIZE ar trebui sa imi faca dermatologul pt a intelege de ce imi cade parul in halul asta si de ce tenul meu nu isi revine deci am 30 ani deja. Eu nu am reusit in Timisoara sa gasesc un dermatolog de bun simt, care sa isi bata capul sa gaseasca cauza si sa o trateze...Din pacate imi pun problema sa ma duc la Szeged sa platesc un dermatolog , in speranta ca IMI VA FACE ANALIZE inainte de a propune un tratament.
Multumesc

Raspunsuri (1)

mihai304118010

acum 15 ani

Buna ziua

Am de ani buni probleme cu pielea (acnee moderata si par foarte rar, mai nou si niste pete rosiatice pe pielea capului). Am facut cel putin 5 incercari de a traa la modul serios aceste probleme, la dermatolog.De fiecare data dermatologul SE UITA la mine si imi punea un diagnostic! Toata lumea spune "nu te trata dupa ureche, de pe forumuri, du-te sa-ti faci ANALIZE.Am fost de 5 ori, nici macar o analiza in toti anii astia!! Nici macar de bun simt, sa vada la ce antibitoc raspund inainte de a ma indopa cu ele..Va rog sa imi spuneti, intr-o lume ideala, CE ANALIZE ar trebui sa imi faca dermatologul pt a intelege de ce imi cade parul in halul asta si de ce tenul meu nu isi revine deci am 30 ani deja. Eu nu am reusit in Timisoara sa gasesc un dermatolog de bun simt, care sa isi bata capul sa gaseasca cauza si sa o trateze...Din pacate imi pun problema sa ma duc la Szeged sa platesc un dermatolog , in speranta ca IMI VA FACE ANALIZE inainte de a propune un tratament.
Multumesc