virusi?microbi?

Educatie pentru sanatate

Postata de Mihaela54789057 cu 14 ani in urma.

mi-e greu sa nu vad in fiecare particula de praf cate un virus sau pe fiecare suprafata pe care o ating milioane de microbi dar suntem prea saraci sa ne protejam cu substante bune.oare apa cu sapunul nu mai dau rezultate?

Raspunsuri (3)

Ionascu Andreea

acum 14 ani

Apa si sapunul in primul rand ar trebui utilizate pentru igiena. Dar daca esti in locuri in care nu ai acces la ele, nu ar fi bun un inlocuitor...?

Maria

acum 14 ani

Se numeste ipohondrie ce ai tu. Incearca sa ti-o controlezi.

Ioana

acum 13 ani

daca nu dispui de apa si sapun, foloseste servetele umede sau gel dezinfectant. Si nu te stresa prea tare. Daca te gandesti mereu la virusi si bacterii, nici nu se inmultesc, nici nu scad in numar, doar creste gradul tau de stres :) Bucura-te de viata!