slabirea organismului

Educatie pentru sanatate

Postata de Chirianuvlad cu 13 ani in urma.

am plecat in spania si dupa ceva timp nu m-am mai alimentat asa cum o faceam inainte dar fara sa se simnta iar dupa ceva timp am inceput sa racesc mai des cu toate ca am fost intro regiune unde mai tot timpu este cald ,slabirea dintilor cu toate ca ma spal de 3 ori pe zi .....iar cate odata mai patesc sa mai scuip sange in scuipat dar foarte rar ....

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Urgent la un medic. Ti-a scazut imunitatea si in plus nu e imposibil sa fi facut Tuberculoza sau oricum o problema grava la plamani. Nu sta asa caci se poate agrava foarte rau.

Chirianuvlad

acum 13 ani

da da nu sa intamplat decat ieri su sangele .....da am mai patit dupe raceala

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna seara,

in cazul in care nu va hraniti adecvat, este normal ca la un moment dat si imunitatea sa scada si sa va puteti imbolnavi mult mai usor decat in mod normal, chiar daca traiti intr-o regiune unde este mai tot timpul cald.
in legatura cu scuipatul sangelui, problema este mai complicata, iar fara o examinare din partea unui medic, nu cred ca puteti rezolva problema.
chiar daca am identifica acum de unde provine acel sange, inevitabil tot trebuie sa va prezentati la medic pentru tratament, si cum s-a scris si mai sus, uneori un ''''mic semn'''' cum este aceasta sangerare, poate ascunde boli destul de grave.

va urez o seara buna

carmen

acum 12 ani

Din proprie experienta va pot spune ca sucul de catina cu propolis (macerat) + Rhodiolin au efect benefic pentru imunitate. In mod curent nu treceam iarna fara gripa si cel putin o raceala zdravana. Iarna aceasta nu s-a mai intamplat. Catina o puteti procura din piata, Rhodiolin de pe net, ex http://www.vitamine-naturiste.com si http://www.cali.ro