am nevoie de o informaţie

Educatie pentru sanatate

Postata de Laura121 cu 13 ani in urma.

Aceste produse din Gama Touch este completata de sapunurile antibacteriene, chiar sunt aşa de bune şi le poţi folosi fără se te speli pe mâini?Adică îşi fac datoria la un nivel ridicat, fără să te speli?

Raspunsuri (2)

Sheila

acum 13 ani

Acestea sunt recomandate pt momentele in care nu ai o sursa de apa apropiata. Nu o sa inlocuiasca niciodata apa si sapunul dar ele isi fac treaba atunci cand nu ai mai mare nevoie: dupa ce cobori din mijloacele de transport, in parc, la birou.
Gelul si spray-urile - acestea pot fi folosite fara apa, dar sapunul antibacterian il vei folosi in loc de alt sapun pe care il folosesti zilnic.

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Produsele contin un dezinfectant, nu foarte puternic, care distruge o parte din bacteriile comune, pe care le intalnim in mod special pe tegumente (pe piele). Punctul forte, este ca poate fi folosit oriunde, intr-o cantitate destul de mica, efectul utilizarii produsului, fiind acela de igienizare, ca cel al apei cu sapunul.