testicule inegale

Diverse

Postata de pancu1 cu 11 ani in urma.

Buna seara !
Am o problema cu testiculele,unul este mai mare decat celalt,iar cand zic mai mare ma refer la faptul ca este dublu,+ ca cel mic parca da senzatia ca e spart atunci cand il pipai,dureri nu am !Sa fie cancer ?

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Pentru un diagnostic cert este indicat sa consultati medicul urolog.

pancu1

acum 11 ani

Daca vroiam sa ma duc la urolog o faceam,dar nu vreau ,tocmai de asta am postat online,urologul o sa ma taxeze cu 120 ron si numai am chef sa dau banii de pomana,si asa am platit 170 ron la analize si nu mi-a iesit nimic,70 ron la ecografie(toate bune si aici),si toate astea in conditiile in care eu nu ma simt bine deloc,am senzatia ca pot da ortu popii in orice minut.....e greu cu medicina din romania.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Daca nu vreti sa mergeti la medicul specialist inseamna ca nu vreti sa aflati ce aveti. Simpla dumneavostra descriere a simptomelor nu este suficienta pentru a pune un diagnostic si a da recomandari. Este nevoie de un consult avizat.

ala bala

acum 11 ani

da

nudaunume

acum 8 ani

Bună Seara.Am și eu problema de când sunt copil .de pe la 7 8 ani am început sa mă masturbez ,iar prin clasa a 3 4 a început sa mi se umfle testiculul drept și am ceva nod deasupra lui,iar pe cel stâng am o chestie mai micuța tot deasupra.am 21 de ani și am început sa simt usturimi în zona inghinala.ambele picioare le simt ciudate câteodată iar muschii mi se zbat în continuu .am avut relații cu fete și am avut erecției sp***a de multe ori chiar deloc.simt o durere sau usturime la testiculul stang sau durere nu prea îmi dau seama,în plus de ăsta mi a fost frica când eram mic sa le zic părinților de frica ca voi fi operat ca poate am cancer.și am trăit cu frica ăsta în mine pana acum.am văzut documentare pe net despre puterea mintii și chiar cred în ăsta .am experimentat o vreme dar la un moment dat tot îmi apar gânduri negative :( .sunt și plecat din tara și nu am asigurare ce sa fac :((( ?va rog ajutați ma