OTOCALM, PICATURI AURICULARE, SOLUTIE

Diverse

Postata de culae cu 12 ani in urma.

pot sa folosec otocalm daca am scurgeri de lichid din ureche ?

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

sunteti diagnosticata de un medic ORL-ist cu o anumita boala la nivelul urechii? va intreb acest lucru deoarece fara un diagnostic anume, tratamentul cu otocalm este doar simptomatic pentru durerea de la acel nivel, iar daca este vorba despre o infectie, acest medicament este doar un adjuvant, nu va trata boala in nici un caz.

pentru mai multe detalii despre otocalm puteti citi prospectul acestuia pe acest site unde ne-ati scris, urmand linkul: //sfatulmedicului.ro/medicamente/otocalm-picaturi-auriculare-solutie_12081

va urez o zi buna

culae

acum 12 ani

Buna ziua ! Multumesc pentru sfat,nu am consultat un medic !

sontea

acum 11 ani

Eu am primit de la un orl-ist anu,e: oxacilina 1 la 6 ore metronidazol 1 la 12 ore si omez una pe zi. pe langa asta e ok sa pun otocalm picaturi ? am inteles ca ar fi dureros pana acea infectie va "busi".. sper sa scap.. e f dureroasa otita. Cel de la spital nu ziceau alt tratament decat sa ma internez si sa bage in mine antibiotic injectabil.
Cu stima,

Marian.