gripa sau altceva?

Diverse

Postata de mariusstefan cu 12 ani in urma.

buna ziua, de vre-o 4 zile urmez un tratament format din paracetamol/aspirina si augment si omez dar fara folos. simtomele sunt febra, inflamarea amigdalelor si a gingiilor, afte bucale, vomare si lipsa poftei de mancare. as dorii sa stiu care ar fii tratamentul adecvat ptr simptomele mele.. Multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Pentru prescrierea unui tratament medicamentos eficient trebuie întâi stabilit un diagnostic clinic. Ar putea fi vorba de o simplă viroză respiratorie dar ar fi indicată efectuarea unor investigaţii amănunţite pentru a elimina posibilitatea unei afecţiuni de natură ORL sau digestivă