Dureri de cap insuportabile

Diverse

Postata de Max4ever cu 11 ani in urma.

Buna seara! De aproximativ 5-6 ani de zile am dureri de cap care se manifesta doar in perioada menstruatiei, Aceste crize tin aproximativ 4 zile, am dureri foarte mari de cap,pulsatii in zona cefei, ochii mi se innegresc ,sunt foarte slabita si nu pot sa ma ridic din pat. Am efectuata si analize medicale daar nu a iesit nimic. Diagnosticul pe care mi la pus un neurology a fost DISTENIE NEUROVEGETATIVA SI MIGRENA.
Urmz un tratament cu SIMOVANE-1/zi, MIGORLIN-1/zi ,FASCONAL-1/zi si Calciu complex forte -2/zi. dar crizele mele tot continua sa apara si nu mai stiu ce sa fac.
Va rog indrumati-ma ,spuneti-mi ce sa fac.

Raspunsuri (1)

Sigada

acum 11 ani

Eu va recomand sa incercati cu acupunctura, ac***a in vedere ca deja ati incercat medicatie si se pare ca nu v-a ajutat.

//sfatulmedicului.ro/Terapii-complementare/acupunctura-si-beneficiile-sale_11366