Ceva semanator intreb si eu.

Diverse

Postata de nasirc cu 12 ani in urma.

Mi-am dat unghia mare de la picioar peste cap de la jumatate si a sangerat. Oare va ramane urat? Sau va cadea?

Raspunsuri (4)

Theo**

acum 12 ani

Depinde de felul in care te-ai accidentat, eu de exemplu am dato peste cap unghia dar sa si desprins din carne, sa inegrit i apoi a picat , dar sa regenerat usor usor si a crescut la loc, doar sa ai mare grija sa nu o lovesti din nou. daca nu sa desprins, se va inegri si apoi creste pana dispare culoarea. depinde de la om la om si de la caz la caz!

Medic Epuran

acum 12 ani

În cele din urmă unghia se va desprinde şi va cădea, după care se va regenera

nasirc

acum 12 ani

Va multumesc mult. A trecut cam o saptamana si unghia aproape s-a refacut. Atunci, pe loc am apasat unghia la loc, si am strans-o cu mana, mi-am curatat-o cu apa oxigenata si imediat am prins-o cu un plasture destul de stransa, si pana a doua zi am last-o, sigur ca am protejat-o, am luat incaltaminte care sa nu preseze unghia.E putin vanata dar nu cade, se reface frumos. Va doresc toate cele bune!

andreea

acum 8 ani

Buna seara. Am avut nefericita experienta de a da peste cap de 2 ori consecutiv unghia mica de la o mana. S-a desprin de pe piele aproximativ 90% si s-a rupt. Am ramas cu 2 milimetrii de unghie... Oare se va reface? Va creste din nou? Pe langa faptul ca este inestetic, este si dureros pentu ca pielea este foarte sensibila sub unghie...Multumesc.