penisu

Disfunctii sexuale masculine

Postata de fl127204 cu 12 ani in urma.

am 40 ani si penisul nu ma e la fel de rigid ca inainte se inmoae prea repede

Raspunsuri (2)

vali

acum 12 ani

eu am 25 si am aceiasi problema

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Un medic urolog sau un psihosexolog va pot indruma in depistarea disfunctiei erectile. Aceasta poate fi atat de cauza psihogena cat si organica (in diabet zaharat , ciroza hepatica, tratament cu beta-blocante, hipertensiunea arteriala) Tratamentul include sildenafil citratul (Viagra), terapii alternative: injectarea intracavernoasa a unor substante, protezarea peniana, -chirurgia vasculara.