Penis curbat si fimoza?/fren prea scurt?/piele inelastica?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de StoicaRadu cu 9 ani in urma.

Buna ziua, va multumesc frumos pentru ajutorul pe care il acordati. Am 24 ani si din cauza multor probleme
de sanatate, nu am avut ocazia sa am contact sexual. Am 2 intrebari in legatura cu penisul meu (am atasat si
poze), in caz ca voi avea contact sexual. Este penisul meu prea curbat in stare erecta? Il pot indrepta usor fara
durere. Nu am avut nicio lovitura, cred ca este asa din cauza naturala?/pozitia lui in lenjeria intima? Ar trebui
sa incerc exercitii pentru indreptare? Si a 2-a problema ar fi urmatoarea: dupa cum vedeti, in stare flasca imi pot
decalota penisul complet, dar pe masura ce avanseaza erectia, apare un fel de inel sub capul penisului. Fara sa fortez,
capul penisului ramane descoperit in erectie, dar daca fortez putin mai mult, simt o usoara presiune la fren si la pielea din fata. Ar trebui sa fac
ceva in privinta aceasta, exercitii pentru a face pielea mai elastica, sau sa folosesc anumite creme? Va multumesc frumos inca o data pentru ajutorul
acordat, o zi buna.

Pozele:

http://i.imgur.com/3W8xVqY.jpg
http://i.imgur.com/7zkhzpS.jpg
http://i.imgur.com/UmK7Gfv.jpg

Raspunsuri (8)

FreeStyle11

acum 9 ani

Sincer penisul tau pare normal, nu vad vreo problema, curbatura aia sigur e genetica, in schimb de rezolvat poate chirurgical, insa nu se incadreaza la vreo afectiune tipica, dar poti incerca la chirurgie sa vezi ce poti face.Oricum asta nu este DELOC o problema care sa te impiedice sa ai relatii sexuale, cum zici tu de sanatate, sugestia mea este sa incerci cu el asa ca nu are nici o treaba cu actul sexual forma asta.Nu toate penisurile sunt drepte, iar al tau se incadreaza bine, deci numai sta si dute sa faci ce trebuia sa faci DE MULT.Iar faptul ca te ingrijorezi atata cu forma penisului nu este benefica pt a avea performante sexuale bune.

StoicaRadu

acum 9 ani

Multumesc pentru raspuns. Nu ma refeream la aceasta problema de sanatate, am avut altele :) Astept raspuns si la a 2-a problema daca stie cineva, multumesc frumos!

FreeStyle11

acum 9 ani

Raspunsul pt acel "inel"e acelasi ca si la prima intrebare, adica ca asa esti tu, iar in poze nu pare anormal, dar daca vrei te poti duce la chirurgie sa vezi ce se poate face, dar te duci la chirurgie estetica pt ca o problema medicala nu e.Nu exista alte tratamente, creme sau exercitii pt asa ceva, numai un consult te poate lamuri.Multi au ce ai tu, doar ca nu s-a uitat nimeni inafara de medici in chilotii altora, dar sunt sigur ca sunt destui cu ce ai tu, si nu au nici o problema cu asta.Asteapta si raspunsuri de la medici, nu te grabi sa ma asculti pe mine, dar tot consultul direct, ci nu cel virtual, este mai bun.

StoicaRadu

acum 9 ani

Mersi frumos din nou :) Astept sa vad poate imi raspunde si vreun medic de aici de pe site si voi lua dupa o decizie.

marcus358

acum 8 ani

Cum să vă îndreptaţi penisul - http://bit.ly/1OGN5Mw

Utilizator21531558664

acum 5 ani

Ai rezolvat cumva problema Radu? cum anume?

Utilizator11552541911

acum 5 ani

La a a2 a problema du te la un medic ca nu ți face decât un control , și te pune 2 3 săptămâni sa ți pui niște vata cu rivanol sa se dea singura la o parte pielita aia și dacă nu se da ti o taie cu bisturiul.Eu am scăpat cu prima varianta.Vezi ce ți zice un doctor specialist.

Utilizator11579601646

acum 4 ani

Buna ziua.am si eu aceiași problema cu pelita acea sau cum îi mai spun uni ata.cum ași putea a o înlătura. Cum se poate folosi vata cu rivano. Va multumesc