erectie sp***a , ejaculare precoce

Disfunctii sexuale masculine

Postata de nuamnume cu 8 ani in urma.

Buna ziua am 17 ani si am o problema cu mentinerea erectiei de ceva timp .....si mai grav ejaculez si repede ....stiti cumva din ce cauza ar putea fii ?

Raspunsuri (2)

bebe

acum 8 ani

Erectia sp***a poate sa fie de la anumite afectiuni pe care le ai si sa fie doar un simptom sau sa fie o problema de natura psihologica. Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic urolog, pentru ca el stie ce sa iti recomande.

paunacche

acum 7 ani

Daca stam sa ne gandim putin ejacularea precoce este o problema ce tine mai mult de mental. Daca reusesti sa te controlezi mental in timpul actului sexual chiar nu vei avea probleme cu ejacularea precoce. Poti bea un pahar de vin rosu inainte, sa folosesti prezervativ cu lidocaina si sa nu grabesti lucrurile incercand sa ajungui la orgasm. Despre ejaculare precoce am gasit informatii si la linkul asta //sfatulmedicului.ro/comunitate/disfunctii-sexuale-masculine/ejaculare-precoce-si-c***a_60116
Chiar nu e o tragedie ca ai ejaculare precoce pt ca se poate rezolva usor.