Epididimita subacuta

Disfunctii sexuale masculine Epididimita non-specifica

Postata de dredd cu 10 ani in urma.

Buna ziua !
Acum ceva timp am simtit o durere la testiculul drept,iar la palpare o umflatura.Am fost la medicul urolog fiind diagnosticat cu epididimita subacuta dreapta.Medicul mi-a prescris Cuminol(ciprofloxacina) 250 mg,de 2 ori pe zi.Umflatura a disparut in primele zile ale tratamentului,dar un mic disconfort mai era prezent la testicul.
Problema este ca dupa 15 zile de tratament s-a umflat brusc din nou epididimul si durerea a revenit(o durere suportabila,nu foarte mare).Am nevoie de un tratament mai puternic ?
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

adi

acum 9 ani

5 zile d spitalizare iar injectabil gentamicina si cefort intravenos