Ejaculare precoce

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Frumuselul cu 12 ani in urma.

Am fost la un medic urolog in legatura cu erectia ,petntru ca de cate ori voiam sa fac sex,penisul nu imi mai intra in erectie ,iar medicul mi-a spus ca este pe plan psihologic si ca pot sa ma controlez singur sau poate sa imi dea el o pastila care doar..sa imi dea mai multa incredere in mine.Am refuzat pastilele si nu am mai avut probleme cu erectia ...dar ejaculez prea repede..De vreo luna am inceput sa fac in fiecare zi exercitiile kegel si park e ceva mai bine......am vreo sansa cu aceste exercitii?Ce pastila crdeti ca mi-ar fi recomandat doctorul?Va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Cele mai frecvente medicamente utilizate pentru disfunctia erectila sunt pe baza de sildenafil. Exercitiile kegel tonifica musculatura planseului pelvin pentru tratarea incontinenetei de efort si a mictiunii imperioase.