Ce trebuie sa fac?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Mgeorge84 cu 12 ani in urma.

Am 27 de ani si mai bine de o luna am niste probleme: nu ma mai simt excitat si nu mi se mai intareste inaintea actului sexual, o simt uda si cam atata.
Ce pot sa fac? Sa incerc sa iau niste pastile /de care? Mentionez ca in ultimile 2 luni am slabit 4 kg, pe cale naturala .Astept un raspuns de la voi.Merci

Raspunsuri (2)

Georgica001

acum 12 ani

poti sa iei si pastile dar nu sunt recomandate.mai bine incearca un consult medical\\psihologic. ca si pastile poti sa incerci etan forte,maraton forte sau daca suferi de afectiuni cardiace grave sau daca efortul fizic este contraindicat poti sa folosesti Branca Ursului. Personal pot sa ti spun ca am incercat maraton forte intai 2 pastile(atat e recomandat) apoi 1-luate la 2 ore inainte de actul sexual-. la 2 pastile actul sexual dureaza iar penisul e erect insa vei simti febra musculara,o stare de nervi...daca iei doar 1 va fi ok.acum nu stiu cum sta treaba cu udatura care o simti...cel mai bine ar fi un control medical

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

factorii psihogeni reprezinta una dintre cele mai frecvente cauze ale disfunctiilor erectile la barbatul tinar , ca stress-ul oboseala. In acest sens va puteti adresa unui cabinet de psihologie. Incercati un stil de viata echilibrat, cu limitarea fumatului daca este cazul, alcoolului, a excesului de grasimi din fast-food sau junk-food.
Exista mai multe tratamente eficiente ale disfunctiei erectile. In momentul de fata, cel mai frecvent medicament folosit este sildenafil citratul (Viagra), ce-l poate indica medicul urolog.