ce ar putea fi?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de dan_bcdro cu 12 ani in urma.

la eforturi cum ar fi exercitiile de culturism ,alergatul sau mictiunea simt batai puternice ale inimii in cap urechi gat si piept. Dupa incetarea efortului aceste zgomote scad in intensitate si dispar. Tensiunea este variabila intre 12 cu 7 si 15 cu 8,9 iar electrocardiograma si ecocardiograma nu arata nimic anormal si in timpul efortului sau dupa acesta nu am dureri in piept. Am 37 de ani si 98 kg, oare ce ar putea fi? va multumesc anticipat .

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Ceea ce descrieţi d-vs nu este ceva anormal (ţinând cont şi de valorile tensionale care se încadrează în limite normale) dar nu trebuie făcute excese în timpul eforturilor fizice