vreau sa slabesc macar 2 kg

Diete

Postata de alina08 cu 10 ani in urma.

azi mi-am cumparat Favisan extract de ananas..oare ma poate ajuta in cura mea?nu prea am timp de sport ac***a un program haotic...ati mai incercat careva produsul respectiv?este bun?

Raspunsuri (3)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 10 ani

Alina08, pentru a nu iti deregla organsimul si pentru a a-ti stabili o alimentatie cat mai potrivita, personalizata poti apela la nutritionist.
Tot calea cea mai naturala de a atinge si de a te mentine la o greutate optima este mai sanatoasa si sigura (alimentatie echilibrata, actvitati sportive usoare si mai scurte - macar de 2-3 ori pe saptamana, masaj etc).

Daca observi ca ai tendinta sa mananci emotional, ca sa te calmezi etc - poti apela la cateva sedinte de consiliere psihologica la cabinet sau online.

Mai multe informatii despre problemele de alimentatie si greutate gasesti accesand acest link din site-ul Psihoutil:

http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/tulburarile-de-comportament-alimentar/

Daca te pot ajuta mai mult, imi poti scrie.
Cu drag,
Psih. Roxana Pătrașcu

Telefon: 0721. 349.765
Mail: [email protected]
Website: www.psihoutil.ro

Dragos

acum 10 ani

Problema sunt toxinele la ficat si pancreas.
Am vazut rezultate cu o terapie.
Te pot pune in legatura cu un medic de la noi.
Detalii la email : [email protected]

Diaana

acum 10 ani

Sunt foarte multi care se scuza : nu am timp de sport, mananc haotic, lucrez pana tarziu si seara la 9 cand vin de la birou imi iau repede un meniu de la fast food...si totusi, VREAU SA SLABESC! ei bine, nu asa merge treaba! Degeaba cheltui banii pe suplimente scumpe, acestea nu lucreaza decat combinate cu dieta si sport! Mult sport! ok, nici eu nu am timp de mers la sala, dar in fiecare seara fac minim 30- 45 minute de exercitii, acasa. Incearca sa renunti la duclciuri,.fast-food, nu mai manca dupa 6, si ia-ti maxim o carnitina, care nu e nici foarte scumpa, nici nu dauneaza in vreun fel.e un aminoacid. Succes!