pot slabi la50ani?

Diete

Postata de giugudica cu 13 ani in urma.

am50ani,1.67msi87kgdupa ce am facut 3interventii chirurgicale la coloana m-am ingrasat10kg iar dupa ce m-am lasat si de fumat inca10kg asa am ajuns la greutatea actuala de 87kg,cum pot scapa de ele deoarece nu-mi face deloc bine la coloana.Mentionez ca am si anemiesi hipertensiune dar de mincat nu maninc mult 1-2ori pe zi.

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Mancati mai putin, mai sanatos si faceti un pic de miscare. Esential este sa mancati mai putin. Nu exista retete-minune, sa stiti.

Iuli

acum 13 ani

P.S: Va spun asta pt ca mama mea, suferinda de inima, hipertensiune si diabet, a slabit aproape 40 kg (de la 100 la 60, ea are 1m65) nemancand cateva zile deloc si pe urma foarte putin. Nu a facut miscare. Ideea e deci sa reduceti portia cat de mult.

Maria

acum 13 ani

Buna ziua
Pot sa va recomand o cura cu produse naturiste, care asigura reglarea greutatii corporale si mentinerea sanatatii. Daca va intereseaza, scrieti-mi, va rog, pe e-mail micadro@!yahoo.com.
Va doresc multa sanatate.

Maria 2

acum 13 ani

Poti sa slabesti si daca ai 50 de ani! Absolut totul este posibil daca te motivezi suficient de mult si urmezi un regim (dieta) care sa te ajute.
Poti gasi niste regimuri de slabit foarte bune aici: spunetiparerea
Vezi ca sunt mai multe acolo, citeste-le si poti alege pe care sa il urmezi.

Lenuta

acum 13 ani

si eu am 60 de ani si vreau sa slabesc si am incercat cu mai multe diete si nu pot ,ce sfat imi dati

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 13 ani

va pot ajuta daca sunteti motivat sa slabiti