Nu reusesc sa slabesc

Diete

Postata de avril_dor cu 13 ani in urma.

Am 28 ani si un copil de 1 an jumatate, 159 cm si 53 kg. De la nastere pana acum am slabit cu greu 10 kg. Acum mai am de dat jos 3-4 kg si nu reusesc. Iata regimul meu:

- 3 ori /sapt aerobic
- maxim 800 kcal/zi
- minim 2 l ceai verde, ceai chinezesc de slabit si soc
- nimic dulce (doar 2 mere/zi), fara prajeli, nici macar ulei de masline in salata,
- fara orez, paste, cartofi, morcov, paine, cereale, carne porc, lactate grase.....etc (un fel de montignac dar cu mult mai putine calorii)
- sunt constipata, fara ceai sau pastile nu ies afara si o sapt

Meniul meu zilnic:
- mic dejun: 1 cafea cu indulcitor, 1 lingura seminte in, 2 felii digesta(40 kcal), 1 l ceai
- pranz (pe la 15.00) peste,piept pui sau curcan la gratar sau cuptor fara pic de ulei, salata legume verzi sau pastai
- cina (pe la 18) un pahar lapte 1.5 gras, sau iaurt 0 gras cu 100 g branza de vaci sp***a

intre mese cate 1 mar si mult ceai, dupa ora 18 nimic

Va rog sa-mi dati un sfat, sunt intr-un regim continuu, epuizata fizic si emotional sau macar sa-mi recomandati un medic nutritionist din Iasi k eu nu am gasit niciunul. Multumesc

Raspunsuri (10)

Carmen

acum 13 ani

Salut. Intrand pe forum mi-am dat seama ca sunt foarte multe persoane care sufera de obezitate. Nu stiu cat de eficiente sunt dietele de pe internet, pentru ca fiecare om in parte e diferit. Va pot spune insa ca in Cluj s-a deschis in vara un centru medical care ii ajuta atat pe adulti, cat si pe copii. De retinut ca nu c***a pastile sau mai stiu eu ce leacuri, ci evaluarea medicala integrata se bazeaza pe o echipa de medici: pentru copii (pediatru-nutritionist, consilier psihologic si kinetoterapeut), iar pt adulti (medic nutritionist, endocrinolog, internist, consilier psihologic, kinetoterapeut) care il consulta pe copii / adulti simultan, astfel diagnosticul este unul comun si personalizat: alimentatia este corelata cu exercitiile fizice si suport psihologic. Daca doriti mai multe informatii puteti intra pe site-ul lor: www.astecolifestyle.com.

Medic Epuran

acum 13 ani

Multe doamne ar vrea să aibă greutatea dumneavoastră, corespunzătoare înălţimii.Zic că ar trebui să vă menţineţi la această greutate şi să nu mai ţineţi regim deoarece puteţi să ajungeţi la o stare de epuizare fizică şi psihică, cu urmări poate mai grave

alina

acum 13 ani

La tine nu se pune problema de obezitate. Cu siguranta arati super. Eu nu am nascut, am 162 si 54 de kg. Sunt la greutatea ideala din punctul corpului meu de vedere. Asa este si la tine. Corpul tau a ajuns la greutatea la care el se simte in regula si poate functiona la parametrii optimi. Nu-l mai chinui, iubeste-ti corpul si te va iubi si el pe tine :D. Ce-i drept, pt podium si eu as mai da jos vro 3 kg, dar oricum ma simt foarte bine si asa. Sunt o femeie cu forme si asta am observat ca e apreciat :D. Cred ca ai dramatizat la maxim situatia ta si nu e cazul. Te-as sfatui pentru o perioada sa lucrezi mai mult la imaginea ta din interior.

juli

acum 13 ani

draga mea esti subnutrita si nu slabesti din cauza stresului prea mare.si eu tot vreo 3-4 kg trebuie sa slabesc dar nu sunt asa distrusa.acum incerc scortisoara cu miere incearca si tu.bafta

Lina

acum 13 ani

salut , ma numesc Lina shi iata ca am 16 ani si ma simt foarte grasa .....de cit eram mica ma complexam .Nu pot sa tin nici o cura , caci n-am tarie de caracter , de-a rezista . si nici exercitii nu pot sa fac , caci ma plictisesc si nu mai vreu . Intr-un cuvint sint foarte indiferenta ....dar vreau din tot sufletul meu sa dau jos vreo 10 kg ....ajutatzima ku mai multe diete sfaturi , ce atzi mai facut ????

Elena

acum 13 ani

Nu-mi vine sa cred ???? ce sa mai slabesti??? mai degraba incearca sa te mentii,ai un copil de crescut, cred ca ai facut o obsesie.Nu mai slabesti pentru ca nu mai ai ce ??? macar incearca sa te mentii cu Montignac, dar ai citit ca se mananca cu aceasta reteta.Numai bine !

vic

acum 13 ani

sincer...cred ca la cele 53 kg pe care le ai esti deja foarte sp***a ...ce te plangi???sunt altii cu adevarat grasi...

CarlaD

acum 13 ani

Eu iti pot recomanda un program de control al greutatii foarte bine echilibrat , bazat pe detoxifiere si reglarea a metabolismului cu rezultate garantate. Programul se numeste FOREVER CLEAN & LEAN si este compus din programul de detoxifiere CLEAN 9 ( program de 9 zile - dieta bazata pe ALOE VERA GEL si minim 30 minute zilnic de miscare fizica - cu rezultat de 3-5 kg) urmat de FOREVER NUTRI LEAN PACK ( program de 30 zile cu rezultat de 5-6 kg ) . Mai multe detalii si modalitatea de achizitionare pe : dicianu.myflpbiz.com . Sa auzim numai de bine!

Lina

acum 13 ani

Vreau s va spun caci iata cu mult efort ....am dat jos 15 kg , si ma simt implinita si deja ma simt foarte sp***a .Eu va urez bafta , caci da se poate , numai sa ai vointa !!!!!

Lina

acum 13 ani

Fetele dati sa ma laud oleak ....iata ka ku mult efort am dat jos 15 kg , shi sunt multumita de corpul meu . Bafta tuturor , caci da intradevar se poate !!! Daca acum o luna ma plingeam si k nu puteam , iata ca mam luat in miini si am reusit !!!!!!!!!!!!Happy End.:D:D:d