interactiv slim si sarcina

Diete

Postata de diamaat cu 13 ani in urma.

Am voie sa iau interactiv slim (comp:mango,fucus,ortnosiphon,opuntia,crusin,fibrulina) in cazul in care sunt insarcinata si am o pofta de mancare excesiva?

Raspunsuri (3)

Gabi

acum 13 ani

Nu. N-am mai auzit, gravida fiind, sa incerci sa iei pastile de slabit! Doamne fereste! E mai important sa nu te ingrasi sau sa ai un copil sanatos?! Incearca sa te abtii sau sa mananci sanatos si sa faci miscare. E asa greu?

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 13 ani

nu va recomand nici regimuri de slabit cu

Anetta

acum 13 ani

Ceea ce vrei tu sa faci e foarte gresit. Si eu sunt insarcinata si am o pofta , as putea spune, exagerata , dar insarcinata esti doar 9 luni, iar in schimb ai o viata intreaga la dispozitie sa slabesti. Ceea ce faci si ceea ce consumi in perioada asta iti poate afecta copilul in asemenea masura incat toata viata ta nu o sa mai fii in stare sa te gandesti la slabit. Doamne fereste de asa ceva , dar e adevarat. Sfatul meu ar fii sa ai mare grija .