dieta

Diete

Postata de Nicoleta04 cu 12 ani in urma.

buna ziua.am si eu o mik problema care pentru mine deja a devenit o obsesie.am inceput sa iau in greutate si nu stiu cum sa scap de kilogramele in plus.am 19 ani,1.65 m, si 68 kg,inainte aveam 56 kg.nu pot tine orice fel de dieta tinand cont k am probleme cu colonul.ma constipam foarte des si cate 5 zile si acum mi-a recomandat sa am internez saa fac niste investigatii,.mi-a dat sa mananc pana luni numai fructe si sa beau multe lichide.ce as putea face ca sa pot sa slabesc si sa revin la greutatea mea normala,tinand cont ca am mai luat in greutate si din cauza constipatiei?

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

ar trebui sa mergeti la un medic nutritionist, ac***a in vedere problema dumneavoastra cu colonul, dar inainte de acest lucru daca aveti recomandare de internare, ar trebui mai intai elucidata problema cu colonul intr-un serviciu de gastroenterologie, sa vi se puna un diagnostic, sa stiti clar ce boala aveti si abia apoi in functie de aceasta sa urmati un regim corespunzator.

va urez o zi buna

HERBALIFE

acum 11 ani

DIETA FORMULA 1 DE LA HERBALIFE E PERFECTA ..EU AM SLABIT 6 KG IN 3 SAPTAMANI SI MA SIMT SUPER...COMENZI LA TLF