Dieta usorara, sanatoasa!

Diete

Postata de Elenyss cu 13 ani in urma.

Buna ziua. De cand a trebuit sa parasesc sportul de performanta din cauza unei accidentari grave(acum 6 ani), corpul meu nu mai este bine definit. S-a adunat grasime pe abdomen si coapse. Am incercat sala, abdomene, masaje de slabit, etc, dar fara rezultate, grasimea din locurile mai sus mentionate este inca acolo. Am 1,67 inaltime si 53 kg, 93-72-92, iar in jurul abdomenului masor 83 de centimetri. As vrea o dieta sanatoasa si usoara (bineinteles insotita de execitii fizice). Nu vreau sa slabesc din masa corporala, ci doar sa elimin grasimea care nu ma lasa sa port ceva mulat, pare atat de inestetic, parca as purta un colac in zona abdomenului... Imi puteti spune, va rog, pe ce alimente sa ma bazez, ce sa scot din alimentatia zilnica normala?
Multumesc anticipat, Adriana.

Raspunsuri (2)

Ioana

acum 13 ani

buna ziua,am si eu o nedumerire in ceea ce priveste starea mea de sanatate legata de colon,acum un an am fost operata de fiara iar de atunci ma enervez mai din orice,datorita stresului ma doare intestinul gros,in partea dreapta si stanga a abdomenului deasemenea,si pe deasupra ma si constip,nu mai stiu ce sa fac,va rog frumos sa-mi dati un sfat,cum sa mai procedez,am uitat sa precizez ca am doar 26 de ani, va multumesc

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 13 ani

cel mai bine ar fi sa va explic in 30 de minute prima din cele 4 etape care v-ar putea ajuta sa ajungeti la greutatea ideala fara sa luati la loc Kg ulterior .primele 2 sapt sunt mai grele