cum sa slabesc?

Diete

Postata de andrei05 cu 12 ani in urma.

Buna ziua.As dori sa-mi recomandati o dieta pentru slabire.Eu am fumat 9 ani iar acum un an si jumatate am renuntat la fumat.M-am ingrasat aproape 8 kg si am tendinta de a manca tot mai mult.Va rog ajutati-ma sa slabesc si sa imi recomandati o dieta sanatoasa.Va multumesc!

Raspunsuri (7)

floarea soarelui

acum 12 ani

Daca vrei intradevar sa slabesti mare atentie la dieta(sa mananci cat se poate de putin si fara grasimi)

andrei05

acum 12 ani

multumesc.imi poti te rog recomanda o reteta sanatoasa?

virginia

acum 12 ani

eu folosesc de o luna produsele HERBALIFE si am slabit 5,400 kg ma si ma simt foarte bine! Aceste produse te ajuta sa slabesti si in acelasi timp iti dau si o stare de bine.Sant si pentru detoxifierea organismului si regenerarea celulelor.Iti recapeti si energia si ai si un tonus bun in fiecare zi.

maria

acum 12 ani

Buna Andrei, ai facut un lucru extraordinar , ai renuntat la fumat , felicitari!!!
Nu te ingrijora, atata timp cat vei manca moderat si vei face un pic de sport, nu ai de ce sa te temi. Uite, daca vrei iti pot recomanda o dieta pentru slabire rapida, dar apoi trebuie sa urmezi un regim de viata mai sanatos. Deci, daca vrei sa pierzi repede cele 8 kg, incearca dieta cu ciorba de varza, dar nu trisa, respecta intocmai ce-ti spune acolo(reteta o gasesti pe internet). Dupa terminarea curei, poti sa mananci orice, dar nu dupa ora 17. Incearca sa reduci consumul de dulciuri, in special cele facute in casa.....stiu, sunt delicioase, dar multe din cauzele luarii in greutate, lor se datoreaza. Daca totusi, vrei neaparat sa mananci azi ceva dulce, trei zile dupa, obligatoriu, te abtii. Ciocolata amaruie nu ingrasa si este si energizanta, asa ca poti manca in fiecare zi cate 3-4 patratele. Si cel mai important, bea dimineata apa fiarta si racita la temperatura camerei, cu lamaie, si seara un ceai antiadipos, iti recomand Formula 42, chiar daca esti barbat.
Daca urmezi o luna regimul, garantat slabesti 10 kg. succes.

mariana

acum 12 ani

Buna Virginia, imi poti spune ,te rog, ce fel de produse de la Herbalife folosesti? Am si eu 10 luni de cind am renuntat la fumat si am luat in greutate vreo 8-9kg,desi ma chinui sa slabesc nu prea rezultate. Daca esti draguta astept un raspuns pe" [email protected].". multumesc frumos

andrei05

acum 12 ani

Multumesc foarte mult Maria si Virginia.Am sa incerc dieta cu supa de varza...sper sa reusesc sa slabesc .O zi frumoasa!

mariana

acum 11 ani

maninca cite mai putine grasimi si fa sport