buna

Diete

Postata de onutzik cu 13 ani in urma.

am auzit ca Spirulina ajuta la slabit, oare asa sa fie?

Raspunsuri (24)

Adrienne

acum 13 ani

Nu !

onutzik

acum 13 ani

de unde stii? ai incercat?

Adrienne

acum 13 ani

Da ! am luat timp de un an, cate 3,2 gr. de spirulina pe zi ,dar nu am obtinut rezultate in ceea ce priveste greutatea. Dar incearca !

onutzik

acum 13 ani

pai am gasit unn site si scria ca trebuie luata inainte de masa cu o jum de ora si trebuie sa tii si regim!

rodica daniela1

acum 13 ani

Trebuie luata cu jumatate de ora inainte de masa,pentru cei care vor sa slabeasca
Doza zilnica e de 3,2 gr.Pentru cei care vor sa se ingrase se ia dupa masa.Am luat si eu intradevar ajuta si are multe beneficii.Tubul meu continea 480 tablete.Fiecare tableta avea 400 mg ,deci trebuia sa iau 8/zi.Asa ca luam dimineata 4 tablete inainte de micul dejun si dupa masa pe la 16 °° inca 4.
La 0ra 17 luam ultima masa. Am luat vreo 4 luni si am pierdut aproape 15 kg,dar asa cu regim deci,nu ciocolata ,prajituri,mancare gatita................si mancam la ore fixe. Iti doresc succes!!!!

onutzik

acum 13 ani

ok o sa incerc. multumesc pt raspuns rodica.

onutzik

acum 13 ani

app aceasta spirulina are contraindicatii? pot lua si minorii? unde se gaseste si cat costa?

elena

acum 13 ani

Scrie ''''spirulina'''' pe google. Sau ''''spirulina prospect'''', ''''spirulina contraindicatii''''. Exista spirulina si pt minori. Se gaseste in farmacii sau in mag de plante medicinale, tip Plafar. Costa in jur de 20 lei, depinde de firma, cantitate, concentratie.

rodica daniela1

acum 13 ani

o gasesti in orice farmacie sau la Plafar.Nu stiu cat costa in tara dar eu aici (in Germania) am cumparat cu 22 Euro 480 de tablete.Nu are contraindicatii dar probabil exista ceva reguli pt.copii,adica de la cati ani si cat gramaj,intrebi acolo de unde cumperi.Imi aduc aminte ca acum vreo 8 ani am vazut in tara "Spirulina cu ou de prepelita" si se zicea ca e cea mai buna .papapapa

onutzik

acum 13 ani

multumesc fetelor pt raspunsuri! pa pa ! o seara buna

Claudiu

acum 13 ani

Spirulina ajuta la slabit. Diminueaza pofta de mancare ceea ce te determina sa mananci mai putin. Spirulina trebuie insotita de vointa de a manca putin. Trebuie sa-ti antrenezi psihicul sa nu mai ceara mancare si nici sa nu "pape tot din farfurie" chiar si dupa instalarea senzatiei de satietate. Adesea slabitul e o chestiune ce depinde mai mult de mental decat de factorii fiziologici. Spirulina poate avea in egala masura si efect de placebo.

Monica

acum 13 ani

Ba da, Adrienne. Eu am slabit 25 de kg. Mancand normal si luand zilnic cate o pastila de spirulina. In plus, nici nu m-am simtit slabita...

Adrienne

acum 13 ani

Ok !, nu te contrazic. Eu am luat un an, cate 8/zi, inainte de masa, dar nu am avut nicio modificare a greutatii. Nu am luat spirulina pt. a slabi pentru ca nu aveam nevoie, am luat pt. imunitate. Am intervenit pentru a impartasi din propria experienta................Nu toate organismele reactioneaza la fel.

Albert

acum 8 ani

Pe prospect spune ca mentine greutatea la kilogramele normale....d-aia cred ca nu ai slabit

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 13 ani

nu ajuta sa slabesti dar te poate ajuta in cursul unei cure de slabit sa nu ai ameteli sau sa nu te simti slabita

ramona

acum 13 ani

Spirulina nu ajuta in pierderea greutatii! Ea regleraza metabolismul, are multe alte functii benefice in organismul uman, dar cu siguranta nu face minuni in cazul curilor de slabire.
Daca am inlocui cele 8 tablete de spirulina amintite de dna Rodica, cu 8 cani de apa. Cate 4 inainte de fiecare masa... am ajunge la cei minim 2 l de lichid recomandati, si rezultatul ar fi acelasi, mai ales daca se impune si regim, ultima masa nu mai tarziu de ora 17.00, fara prajituri etc.

carmaw

acum 13 ani

buna
acum 10 ani luind spirulina(10 pastile pe zi) am slabit de la 116 la82 kg dar am mincat numai carne sp***a(fiarta ,gratar sau la vapori) cu legume ,fructe apa multa si sala de sport .Fara zahar,grasimi ,cartofi ,orez,paste.In 5 luni de zile!
Dar acum am 132 KG deci nimic nu e permanent, efortul trebuie sa fie continuu!

Simona

acum 13 ani

Ai muncit degeaba inseamna. Cate shaworme bagi pe zi?

carmaw

acum 13 ani

Simona eu nu am mincat ce spui tu
Locuiesc in Grecia si m am adaptat....iata adevarul....un gastric banding la domnul doctor Munteanu Rubin ma asteapta.

Alexandra

acum 13 ani

e greu de spus dar.... am 14 ani si 65 de kg nu stiu cum sa scap de ele m-am chinuit si cu sala de fittnes dar degeaba tot nu s;labesc pe zi ce trece vad ca ma ingras mai rau nu stiu ce sa fac m-am gandit sa folosesc si spirulina dar nu stiu daca o sa aiba vreun efect daca cumva ma puteti ajuta cu vreun sfat luati adresa mea de messenger si vom vorbi acolo aly.ale45

Pag 1 din 2