Balonare

Diete

Postata de alina09 cu 13 ani in urma.

Buna ziua. Am 26 de ani , 58 de kilograme...lunar ma izbesc de aceeasi problema: balonarea...fac sport aproape zilnic, evit sa mananc gras, dar sunt zile cand ma simt ca un balon. Ce pot sa fac? Care ar putea fi problema?
Multumesc

Raspunsuri (6)

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

Draga Alina mai intai trebuie sa iti faci analize de ficat ,bila
Daca esti stresata s-ar putea sa fie si de la stres balonarea este un simptom somatoform

alina09

acum 13 ani

Multumesc foarte frumos pt raspuns.
Se poate oare ca din cauza ficatului sa am un gust rau indiferent de ce mananc? Parca gustul vine de nicaieri:).

carmen

acum 13 ani

Daca ai un gust amar este f posibil sa fie de la vezica biliara..trebuie sa mergi la medic...

angela

acum 13 ani

Atentie mare ca poate fi o afectiune ginecologica!

Ela

acum 13 ani

Buna,eu ti-as recomanda sa faci niste investigatii medicale in primul rand,pana la aflarea rezultatelor iti recomand Gasex,Sab -simplex sau Espumisan,ori daca ai probleme cu digestia ceva pt digestie!

CarlaD

acum 13 ani

Iti recomand 2 produse care te pot ajuta sa reglezi problemele de balonare si tranzit intestinal :
ALOE VERA GEL si ACTIV PROBIOTIC , ambele produse de FOREVER LIVING PRODUCTS . Un consum constant timp de 3 luni de zile te scapa definitiv de aceasta problema ! Pentru a putea intra in posesia acestor produse, acceseaza : www.dicianu.myflpbiz.com . Multa sanatate !