tiroida

Dezechilibrele hormonale

Postata de Bianca89113229 cu 12 ani in urma.

Acum cateva luni am urmat un tratament cu euthyrox (tsh=10) pana cand acesta a scazut la valoarea de 3. La o noua determinare facuta acum cateva zile , tsh=6. Am reluat tratamentul, dar nu ma simt deloc bine, am greturi foarte mari, inapetenta, ameteli, stari de lesin. Ce ar trebui sa fac?

Raspunsuri (4)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

cornelia

acum 12 ani

poate nu trebuia sa intrerupeti tratamemntul?
Ce dozaj vi s-a recomandat?
Eu am tot TSH=10 si mi-a recomandat1pastila de euthyrox25/zi si 5 zile/saptamana.

Bianca89113229

acum 12 ani

Tratamentul a fost reluat dupa o perioada de cateva luni, intradevar nu trebuia intrerupt...dar simptomele acestea nu le-am resimtit cand am inceput prima data tratamentul, de aceea mi s-a parut putin ciudat. Exact acelasi dozaj si la mine, tot 5 zile/sapt.

karina

acum 12 ani

si eu urmez un tratament cu euthyrox,si de un timp am aceleasi simptome ca tine,doar ca le iau zi de zi