THS

Dezechilibrele hormonale

Postata de Nicoleta144 cu 15 ani in urma.

Am 30 de ani, fumator un pic grasutz si am o problema. Oricat calciu as lua la analize imi iese sub limita. De aici toate senzatiile unei spasmofilii, tetanii, atacuri de panica..etc. Am facut toate analizele, repet, toate si singura problema este calciu ionic. Am facut si PTH-ul care este normal. TSh-ul este putin la limita inferioara ( val normale - 0,27 -4,70 ...eu am 0,885) Magneziu este putin peste limita..am luat Ca, Mg si d3 in p***ae..si Ca ionic a ramas mic si Mg a crescut. Ce mai pot face, ce analize?

Raspunsuri (2)

gabriela190128532

acum 15 ani

Aceeasi problema am avut-o si eu. Am luat Alpha D3 10 pastile pe luna si injectabil Gluconolactat de Ca si Mg. Am repatat 3 luni de zile primavara si 3 luni iarna timp de 3 ani. Pot sa-ti spun ca a dat rezultate si nu prea am mai avut probleme cel putin nu ca inainte. Acum cand simt ca ceva nu e in regula iau cate 10 zile pastile de calciu. Oricum e mai greu la fumatori si cei care consuma cafea cu asimilarea. Stiu pt. ca sunt fumatoare si consumatoare de cafea. Sanatate.

aurelia31134646

acum 15 ani

incearca produsele naturale co aloe vera(calciu,gelu,of. grens,royal jely)dau rezultate bune.
Daca doresti mai multe [email protected]
multa sanatate