regim inainte de tratament cu iod radioactiv

Dezechilibrele hormonale

Postata de octava corina cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
As vrea sa stiu si eu ce regim se tine inainte de tratament cu iod radioactiv. Mi s-a spus ca nu am voie tot ce contine iod, fructe si legume cu fibra rosie, carne, produse lactate si oua, nuci, peste oceanic si fructe de mare . Dar nu stiu ce mai ramane sa pot consuma.
Multumesc!

Raspunsuri (6)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

octava corina

acum 12 ani

Multumesc pentru raspuns!
Dar daca mi-au recomandat iod radioactiv pentru a elimina resturile tiroidiene care au ramas in urma operatiei ce sa fac? Chiar nu stiu ce sa inteleg. Parerile sunt impartite. Mi-au spus ca acest tratament nu afecteaza alte organe ale corpului uman. Nu sunt tin neaparat sa fac acest tratament , dar la diagnosticul pe care mi-au pus " carcinom papilar tiroidian este necesar.
Multumesc inca o data pentru raspuns!

Enescu Marian

acum 11 ani

Buna seara.Daca ati facut tratament cu iod radioactiv doresc sa stau de vorba cu dvs.Sunati la 0720001485 sau [email protected] multumesc.

Geta Voinea

acum 8 ani

Buna seara, Va rog frumos sa-mi trimiteti si mie lista de alimente premise pentru regimul de dinainte de terapia cu iod. Am inceput regimul de cateva zile si am o lista foarte scurta de alimente si chiar nu stiu ce sa mai mananc. Va multumesc frumos! [email protected]

[email protected]

acum 11 ani

ce as putea sa mananc timp de 4 saptamani inainte de a face iod radioactiv

Geta Voinea

acum 8 ani

Imi cer scuze, in mesajul trimis anterior in care va solicitam o lista de alimente premise in regimul care se respecta inainte de terapia cu iod, am gresit adresa de email. Adresa corecta este [email protected].
Multa sanatate!