mastoza fibrochistica(microadenom)

Dezechilibrele hormonale

Postata de any_268 cu 12 ani in urma.

New member
Inregistrat: 2009-03-05
Mesaje: 50
E-mail

Mastoza fibrochistica!!!Ajutor!

buna seara!as avea si eu o intrebare pt cele care folositi progestgel pentru mastodinie.e o intrebare mai delicata...o prietena a fost la control si a fost diagnosticata cu mastodinie(mastoza).a facut ecografie mamara si i-a fost aplicat gelul acela de la eco.dus facuse inainte sa mearga la doctor.cand a ajuns acasa a aplicat gelul dar nu si-a spalat sanii inainte de a-l aplica.e vreo problema?pe prospecta specifica igiena inainte dar...s-a grabit.va rog sa-mi raspundeti!multumesc!

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Nu e problema.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

nu este nici o problema, in prospect este scrisa ca recomandare generala, nu se va intampla nimic daca nu a respectat aceasta indicatie o data. important este sa urmeze intocmai si restul instructiunilor mentionate in prospect in legatura cu dozajul, modul de aplicare, etc.

va urez o seara buna

any_268

acum 12 ani

multumesc frumos pentru raspuns!o zi placuta!