exces de sebum

Dezechilibrele hormonale

Postata de alina774 cu 12 ani in urma.

am o intrebare, am 25 ani , si ma confrunt cu exces de sebum, atat la nivelul tenului cat si parului, am observat ca din cauza sebumului imi cade si parul foarte mult, am facut analize hormonale si toate mi-au iesit bune, as dori sa stiu daca tratamentul cu diane 35 ma v-a ajuta in problema mea, am auzit ca ar fi foarte bun pentru scaderea sebumului, daca este bun si cat timp trebuie luat? s-a mai confruntat cineva cu problema asta?

Raspunsuri (1)

parerea mea

acum 12 ani

Doar medicul dermatolog se confrunta cu asa ceva si tot el va poate da un tratament corect.