AS VREA O PARERE SI O RECOMANDARE A UNUI SPECIALST ENDOCRINOLOG

Dezechilibrele hormonale

Postata de bulgaru1956 cu 12 ani in urma.

L-THYROXIN 50 ESTE PENTRU TRATAREA HIPOTIROIDIEI(INLOCUIESTE EUTIROXUL DE 50mg)??? AS VREA SA STIU ,PENTRU CA SOTIA MEA A URMAT TRATAMENT CU EUTIROX DAR NU AM MAI GASIT SI AM CUMPARAT THIROXIN. VA MULTUMESC ANTICIPAT!!

Raspunsuri (7)

mary50

acum 12 ani

Da,amindoua trateaza hipotiroidismul.Sunt operata si la inceput am luat L-Thyroxin,apoi am trecut pe Euryrox acum medicul endocrinolog mi-a zis ca daca nu gasesc Euryrox sa iau L-Thyroxin.

bulgaru1956

acum 12 ani

Va multumesc pentru amabilitate

mary50

acum 12 ani

Am tastat gresit,corect Euthyrox

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

euthyrox contine levothyroxinum, aceeasi substanta continuta si de L-thiroxin.

mada

acum 10 ani

as avea si eu o intrebare.am 24 ani si am depistat glanda acum 2 luni si am tratament.as putea ramane insarcinata?

Ioana

acum 10 ani

Parera mea este ca trebuie sa consulti un specialist in cel mai rapid caz. Poate reusesti sa gasesti unul aici : http://www.docplanner.ro/endocrinolog
Mult succes !

Nulea

acum 8 ani

care e diferenta dintre L-THYROXIN si EUTIROX tinnad cont ca medicul poate prescrie cand unul sau altul. si in special daca nu se gaseste unul din ele in farmacii, poate fi procrat celalalt??? Merci mult !!!