Oameni care sufera de depresie,se observa dupa Comportament?

Depresie

Postata de Utilizator21616008716 cu 3 ani in urma.

e drept persoanele care sufera de depresie se observa dupa comportamentu lor mai intai,daca esti in psihiatru sau psiholog vezi asta din prima la iei??va rog vreu un raspuns

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Depresia---tristetea-patologica/cum-sa-facem-fata-formelor-usoare-de-depresie_13263

Cons. Opriș George

acum 3 ani

Bună ziua!

Comportamentul unei persoane care ar putea avea o afecțiune de natură psihologică poate fi observat cu o anumită ușurintă de către un specialist in domeniu după o analiză a gesturilor și a simptomelor care ar putea caracteriza acea problemă.

O zi bună!

Cons. Opriș George

acum 3 ani

Bună ziua!

Comportamentul unei persoane care ar putea avea o afecțiune de natură psihologică poate fi observat cu o anumită ușurintă de către un specialist in domeniu după o analiză a gesturilor și a simptomelor care ar putea caracteriza acea problemă.

O zi bună!