mobbing?

Depresie

Postata de popa40118952 cu 11 ani in urma.

sint victima hartuielii psihologice.dar din partea sefului.cu colegii nu am probleme.pur si simplu imi taiie din salariu nejustificat,imi pune piedici ca sa nu-mi pot face munca.pt ca are o ruda care vrea sa o bage in locul meu.deja am palpitatii si insomnii.colegii nu ma pot ajuta pt ca le este frica.cum sa ma apar?

Raspunsuri (6)

buna

acum 11 ani

Exista doar putine solutii, ambele pt. dvoastra dezavantajoase:
- renuntati la job si va gasiti altul
- il dati in judecat pt. mobing - lucru care cere curaj, putere, rabdare si perseverenta - dupa care mobingul va lua alta forma, poate si mai urata
- vorbiti cu seful pe fata si cautati de comun acord solutia cea mai buna de a parasi firma

popa40118952

acum 11 ani

multumesc de raspuns
e cam greu sa parasesti jobul stiind ca te asteapta somajul
e cam greu sa parasesc un job care simt eu ca mi se potriveste(cu exceptia sefului)
e cam greu sa renunt pt ca a alungat si alti colegi si va face in continuare la fel cind mai are o ruda de angajat

karesz

acum 11 ani

Nu renuntati ,luptati si aliativa cu toti colegii nu poate sa va alunge pe toti,si va renunta.
Fiti calm nu faceti-va treaba in continuare,si incercati sa nu gresiti sa nu aiba motive ....

Succes

Lu

acum 11 ani

Trebuie sa luptati, pentru ca altfel veti intra intr o depresie greu de depasit! E o situatie de mobbing pe care am trait o chiar eu pe pielea mea si stiu ca un asemenea loc de munca te poate debilita profesional. Fuga nu este o solutie- ramai oricum cu trauma si te saboteaza si la locul de munca urmator. Nu mai zic ca dai intr o depresie de toata frumusetea...Cere ajutor. E un centru anti-mobbing in Bucuresti!

popa40118952

acum 11 ani

de ceva timp seful meu are o boala incurabila.nu ma bucur,se poate intimpla oricui .da ma bucur ca nu ma mai f........ la cap

lilly

acum 10 ani

ma bucur pentru sef! sper si al meu sa pateasca la fel :)