GINSAVIT

Depresie

Postata de elena794117188 cu 13 ani in urma.

Cat timp poate dura un tratament cu Ginsavit? Am luat in ianuarie o cutie, dupa care m/am simtit bine. Contine toate mineralele si vitaminele si m.au ajutat pentru sistemul nervos si deficitul in Ca si Mg. care in luna februarie erau in limite normale. Acum as vrea sa iau din nou , pentru starea de agitatie, alaturi de un sedativ usor naturist. Ce parere aveti?

Raspunsuri (3)

raluca

acum 13 ani

Din cate stiu, acest medicament Ginsavit contine o combinatie echilibrata de vitamine, nu are de ce sa-ti faca rau daca iei in continuare.

Psih. Anisia Popa

acum 13 ani

Va recomand ca inainte de a incepe tratamentul, chiar si cu produse naturiste, sa va faceti analizele care sa justifice inceperea lui. Ca si deficitul de vitamine si minerale si aportul lor crescut peste limitele normale pot produce tulburari, uneori severe. Consultati-va cu medicul de familie. Pentru starea de agitatie care inteleg ca se repeta dupa un interval de timp, puteti consulta si un psiholog. Puteti descoperi impreuna ce anume va intretine aceasta stare chiar si dupa tratament medicamentos si cu ajutorul psihoterapiei sa va reechilibrati.
Sanatate!

elena794117188

acum 13 ani

Va multumesc pentru sfaturi. Am avut indoieli in ceea ce priveste administrarea acestora cata vreme se afla in limitele normale. M/am mai gandit si asupra faptului ca poate din februarie, din nou calciul s/a dimniuat. Nu iau medicamente fara sa stiu sigur daca sunt urmari nedorite, sau fara sfatul medicului. Trebuie sa merg, la un specialist, pentru ca este o agitatie interioara, mai degraba , o neliniste, care/mi da un disconfort psihic.
Multumesdc mult.