Ce pot face

Depresie

Postata de Cross cu 14 ani in urma.

De ceva vreme m-a cuprins un soi de disperare.In familie situatia este tensionata,preadolescenta nu vrea sa ma mai asculte.Simt ca nu mai am putere sa merg mai departe.Imi vine sa plang tot timpul.Ajutati-ma cu un sfat va rog!

Raspunsuri (11)

floryny

acum 14 ani

Buna Cross,

Cati ani are fetita de nu poti sa te intelegi cu ea? Tu ca mama, trebuie sa fii mai autoritara in fata ei sa nu-ti gaseasca punctul slab si sa faca din tine 'carpa de sters pe jos'.

Ai incercat sa vb cu sotul despre aceasta situatie, ca nu te mai asculta copilul? Impreuna ve-ti gasi o solutie sunt sigur.

Succes!

Cross

acum 14 ani

.ok cred ca nu am postat unde trebuia.Doream opinia persoanelor avizate, ale specialistilor site-ului,nu de la "concetateni sfatosi" care dau cu parerea.Rectific :mk ,nu luati in calcul mesajul de ajutor din 11 noiembrie.

Adrienne

acum 14 ani

Daca tu nu ai fost atenta si in loc sa pui intrebarea la CONSULTA MEDICUL ai pus-o pe FORUM [unde "concetatenii sfatosi " isi impartasesc din experienta lor],asta nu-ti da dreptul sa te superi pe " SAT " [cred ca stii la ce ma refer] si sa jignesti fara motiv un om, de buna credinta ,care a dorit sa te ajute cu un sfat. Inteleg ca esti tensionata, dar nu trebuie sa-ti descarci necazul pe oameni nevinovati........

Cross

acum 14 ani

Daca ai inteles care este problema,de ce comentezi tu,te simti" cu musca pe caciula"?Ca sa te parafrazez, ca "vacaru'pe sat".Reciteste com. meu de mai devreme si gaseste alta persoana care doreste rapuns.Eu NU.Mersi pt.intelegere.

Sheila

acum 14 ani

ca sa fi sigura ca vei primi raspunsul unui specialist completeaza o fisa medicala
Numai bine

Cross

acum 14 ani

mersi sheila

Maria

acum 14 ani

Sheila,

Te rog sa ma ierti dar nu ma pot abtine...nu ma mira faptul ca nu te mai intelege adolescenta ta...daca tu ai avut asa o iesire vis-a-vis de raspunsul d-nei 99908, care pe forum e doar un nume,in realitate este o adevarata DOAMNA .Poti sa ma ,,balacaresti'' cum vrei pe mine nu ma deranjeaza pt ca-mi dau seama din partea cui vine.

Sheila

acum 14 ani

Maria...vezi ca nu eu eram cea care avea aceasta problema, nu eu am avut iesirea :)

Carmen

acum 14 ani

Topicul deschis de Cross si continuarea acestuia, respectiv raspunsurile pline de nesimtire date tot de ea persoanelor care doreau sa o ajute cu un sfat ma fac sa ma intreb de ce nu exista o moderare a postarilor sau posibilitatea de a le nota ca "limbaj neadecvat"? Desi ... daca stau sa ma gândesc, de când citesc forumul acesta, n-am mai intâlnit o asa iesire ! :)) Si se mai mira ca nu se intelege cu "preadolescenta" ei (daca spunea ca are o fiica de vreo 10-12 ani nu suna suficient de pompos :D) !

Dara

acum 14 ani

ai nevoie de un duhovnic adevarat si te va scoate din impas

Maria

acum 14 ani

Sheila,

Te rog sa ma ierti, am gresit...nu am fost atenta cine anume a facut acel comentariu...

Cross,

Dupa cum am spus si mai sus nu ma mira ca ai pb cu fiica ta...asta este educatia pe care i-ai dat-o...Felicitari! nu pt educatie ci pt ,,respectul''pe care il ai pt cei care-ti dau sfaturi.