YASMINNNNN

Contraceptie

Postata de miha_i2002 cu 10 ani in urma.

i-au anticonceptionale yasmin si ieri data de 11.05.sambata am luat pastila de duminica ,iar duminica data de 12.05 pastila de sambata cu contact sexual neprotejat. iar in data dat 15.05 care este miercuri este ultima zi cand tre sa i-au ultima pastila si urmeaza sa imi vina menstruatia.

o intrebare, lamurire ? mai sunt in perioada de protectie ?
pastilele corespunzatoare fiecarei zile are aceeasi cantitate de hormoni ?

Raspunsuri (2)

Doctorulstietot

acum 10 ani

Toate tabletele au aceiasi hormoni si aceleasi cantitati , sa nu uiti sa-ti administrezi tableta .

miha_i2002

acum 10 ani

deci in concluzie pe romaneste vorbind este totul ok. nu mi s-a intamplat sa uit pana acuma de aproape 1 an de cand i-au, am avut grija enorma, dar...

o intrebare : de cand i-au yasmin pe langa faptul ca am luat in greutate, dar am observat ca incepe sa imi iasa parul foarte repede dupa epilare in special cel facial ( ceea ce ma terorizeaza foarte mult) si as dori sa schimb aceste pastile .

ce imi puteti recomanda ?
va multumesc