Menstruatie intarziata

Contraceptie

Postata de elena.stan cu 12 ani in urma.

Bunza ziua, iau diane 35 de 2 luni, in prima luna menstruatia a venit in mod obisnuit, insa acum sunt in a 4-a zi de pauza si aceasta intarzie sa apara, exista vreo posibilitate sa fi ramas insarcinata chiar daca am administrat in fiecare zi la aceeasi ora anticonceptionalele? Daca menstruatia nu o sa apara nici dupa a 8-a zi, este mai bine sa astept ca ea sa vina sau este in regula sa incep o noua folie? Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

daca sangerarea nu apare pana in a 8-a zi de pauza, ar trebui sa mergeti la un consult ginecologic, si sa opriti administrarea contraceptivului.