Escapelle? URGENT!!!

Contraceptie

Postata de Iuliana020 cu 10 ani in urma.

Am avut acum o saptamana am avut o relatie sexuala si s-a rupt prezervativul, a 2-a zi am luat Escapelle, nu am avut parte de reactii adverse, iar la 3 zile dupa ce am luat aceasta pastila am intrat in perioada de ovulatie. Aseara la o saptamana distanta s-a rupt din nou, intrebarea mea este daca e bine sa iau din nou pastila?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Nu este indicat sa utilizati frecvent , mai ales in aceeasi luna, anticonceptionalele de urgenta. Este bine sa luati in calcul o alta forma de contraceptie.