contraceptive

Contraceptie

Postata de dianamardari cu 11 ani in urma.

buna vreau si eu sa intreb,e vreo problema daca nu respecti numerotarea pastilelor de contraceptie?adica daca am luat pastilele nu la rind dupa cum arata sagetile pe fiola ci la intimplare?!!!! e ceva grav?!!

Raspunsuri (2)

Sigada

acum 11 ani

Depinde de tipul de cintraceptive orale folosite. In general fiecare pastila, are o anumita concentratie de hormoni, speficica zilei de administrare si de aceea trebuie luate exact asa cum indica prospectul, pentru ca altfel acestea nu isi vor face efectul si poate aparea sarcina.

dianamardari

acum 11 ani

Eu folosesc REGULON!!!!mersi mult