anticonceptionalele

Contraceptie

Postata de iuliana2425860 cu 14 ani in urma.

am luat ceva timp logest si luna asta le-am intrerupt, deja mi-a intarzaiat 6 zile, ce sa fac sa-mi vina mai repede?, in perioda asta trebuie sa fiu mai atenta sa nu raman insarcinata?
as putea sa incep sa iau iar pastile imediat ce imi vine? si as vrea sa le schimb, sa iau yasmine, pot?

Raspunsuri (2)

Csara

acum 14 ani

Faci cateva greseli. Pilulele anticonceptionale nu se pot intrerupe, readministra cand vrei tu. Pentru ca continut hormonal intreruperea sau introducerea lor, afecteaza organismul. De ce vrei sa le inlocuiesti? Ti-au fost recomandate de medic? Ai facut analize hormonale?

iuliana2425860

acum 14 ani

le-am intrerupt pentru k mi s-a recomandat, dar mi-am dat seama k e mai bine sa le iau. sa iau tot logest in continuare?