anticonceptionale

Contraceptie

Postata de maria44375038 cu 13 ani in urma.

buna ziua
am 38 ani si as dori sa incep sa iau anticonceptionale pentru am regla menstruatia ca in perioda 27iunie - 4 iulie sa nu am menstruatie [ concediu la mare }
ultima menstruatie a inceput pe 02.04.11 si tine 5 - 6 zile .
multumesc

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

La aceasta varsta nu mai puteti lua anticonceptionale din cauza riscului crescut de tromboza ce poate fi chiar fatala. Puteti folosi la mare tampoane interne. Discutati eventual cu un medic ENDOCRINOLOG ce alternative aveti.