anticonceptionale

Contraceptie

Postata de laura_simona cu 13 ani in urma.

am terminat de luat folia de anticonceptionale duminica si inca nu mi-a venit ciclul. sunt putin ingrijorata pentru ca in jurul primei saptamani de administrare am uitat sa iau o pilula si mi-am dat seama dupa cateva zile si de atunci am folosit prezervativul. simptome de sarcina nu am ci mai degraba cele pe care le avem inaintea ciclului(mi s-au intarit sanii,dar nu am dureri de ovare).se poate sa imi intarzie din cauza ca sunt racita putin mai tare sau o fi vorba de sarcina?multumesc

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Fa un test de sarcina bun (SureCheck de ex) cu prima urina de dimineata si repeta-l peste cateva zile.

ina

acum 13 ani

nu trebuie sa disperi, menstruatia se poate instala si a 3-4 a zi. Stai calma ca va aparea. Fa si un test sa stai linistita

alle

acum 13 ani

daca nu ai mai avut de la pastiluta uitata nici un contact neprotejat nu prea ai cum sa fii insarcinata. si oricum contactele de dinaintea pastilei uitate nu pun probleme. menstra poate sa apara in oricare din cele 7 zile de pauza. daca nu apare in ziua a8-a inainte sa incepi o noua folie faci un test si daca e negativ incepi folia. dar stai linistita ca trebuie sa vina zilele acesta