urgent !

Ciclul menstrual

Postata de membru218581 cu 12 ani in urma.

va rog frumos...am nevoie de ajutor.am avut un contact neprotejat in urma cu 2 saptamani exact cu finalizare exterioara.am niste dureri de burta/ovare..nu stiu ce mi se intampla.menstruatia mi-a intarziat deja 3 zile. mi-am facut aseara un test si azi-dimineata din nou.dupa 2 saptamani de la contactul cu pricina. testele au iesit negative..ce se intampla? am fost f stresata pt o posibila sarcina..iar acum am scapat si de raceala dupa 4 zile de tratament cu humex.... oare e posibila o sarcina? nu am simtome,decat ca am dureri prin burta si mi-a intarziat menstruatia..sa fie din cauza stresului si racelii ? nu mi s-a intamplat niciodata sa-mi intarzie de la raceala,dimpotriva,imi venea mai devreme. va rog frumos.e urgent !!!

Raspunsuri (4)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

durerea pelvina (de burta) poate fi in cadrul unor infectii ale tractului urinar , unei boli inflamatorii pelvine, care necesita tratament , problemele tractului urinar precum inflamatia vezicii urinare (cistita cronica interstitiala) , probleme intestinale, precum sindromul de intestin iritabil.

membru218581

acum 12 ani

deci sa inteleg ca o sarcina e putin probabil?adica pot sa ma linitesc din punctul acesta de vedere? sau mai e nevoie de un test dupa 21 de zile? deoarece am citit pe internet ca un rezultat sigur e dupa 21 de zile,asa sa fie ? va rog frumos sa-mi raspundeti si acum si va multumesc frumos pt raspunsul anterior.

esti racita

acum 12 ani

nu esti gravida ci racita.

membru218581

acum 12 ani

multumesc frumos. noapte buna va doresc.