Ssarcina sau dereglare hormonala?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11553337467 cu 5 ani in urma.

Buna! Am 39 de ani si incerc de aproape 2 ani sa raman insarcinata! Am avut Ultima menstruatie pe 13 februarie iar pe 14 am inceput tratamentul pentru FIV. Pe 20 am oprit tratamentul deoarece se dezvoltase un singur folicul fara a lua vreun medicament pt spargerea acestuia urmand sa reiau tratamentul in martie. Menstruatia mi-a intarziat doua zile dupa care am avut o pata roz pe hartie si apoi vreo 2-3 zile Pete maronii doar pe hartie tamponul fiind curat. Mentionez ca am un ciclu regulat la 26 de zile si f abundent de obicei. Acum am dureri insuportabile de sani, arsuri stomacale f deranjante , greturi si epuizare. Testele de sarcina sunt negative ultimul fiind facut la 10 zile de intarziere. Ma simnt foarte rau si nu stiu ce poate fi? Credeti ca poate fi dereglare hormonala?

Raspunsuri (2)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006

Utilizator11553337467

acum 5 ani

Va multumesc pentru raspuns! Am fost la medic si m-a trimis sa fac analize hormonale!