sarcina sau ciclu menstrual

Ciclul menstrual

Postata de lenuta48 cu 12 ani in urma.

pe data de 11/06/2011 mi-a venit ciclu menstrual normal,insa incepind cu data de 01/07/2011 au inceput niste scurgeri maronii prezente pe toata durata zilei,mai putin noaptea in cantitate mica.pe data de 05/07/2011 trebuia sa vina ciclu menstrual insa nu a venit iar scurgerea maronie a incetat .este posibil sa fiu insarcinata si cand ar trebuii sa fac un test de sarcina?mentionez ca durata ciclului menstrual este de 24 zile si am avut relatii neprotejate in perioada 17-25-07/2011.multumesc mult si astept raspuns.

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Puteti face un test de sarcina la 1 saptamana de la data la care trebuia sa vina menstruatia.

lenuta48

acum 12 ani

multumesc frumos,insa azi pe 07/07/2011 m-am trezit la ora 04 si 11 minute si am facut testul de sarcina care s-a dovedit negativ,iar pe la ora 6 dimineata au inceput durerile de spate si de burta si a inceput sa curga un sainge de culoare rosu deschis.credeti ca ma confrunt cu alta problema sau a fost o intarziere oarecare?Nu mi s-a intamplat asa niciodata imi venea menstra f regulat.

dr. neagu mihaela

acum 12 ani

Eu cred ca nu ai de ce sa te ingrijorezi, dar pt linistea ta, consulta un medic ginecolg.

lenuta48

acum 12 ani

asa o sa fac .va multumesc mult.